Sny kolorowe i akustyczne (muzyczne)

Sny kolorowe i akustyczne (muzyczne)

Sny kolorowe i akustyczne (muzyczne)

Od jakiegoś czasu nawiedza mnie wciąż podobny sen: przez małą boczną bramę wchodzę do ogromnej katedry i krętymi schodami docieram na galerię. Jestem tam sama i spoglądam w dół, na morze fantastycznie pięknych barw. Pomieszczenie wypełnia nieziemsko piękna muzyka. To przeżycie senne wywołu­je we mnie za każdym razem niepokojące, acz błogie uczucie, które utrzymuje się jeszcze później na jawie, ilekroć przypominam sobie ten sen.

Trudę A. ma 37 lat, jest rozwiedziona i ma syna. Katedra jest znakiem ofiary podobnie jak kościół – przy czym może symbolizować zarówno spełnienie, jak i poświęcenie szczęścia osobistego. Wraz z innymi symbolami oznacza jednak, że pani A. nosi się z zamiarem powtórnego małżeństwa. Z jednej strony więc czuje się szczęśliwa, z drugiej męczy ją strach i niepewność. Symbolika barw niemal zawsze łączy się z namiętnością seksualną. Nieziemsko piękna muzyka zapowiada przyjemne przeżycia towarzyskie i ogólną radość. Wizyta w katedrze, do której pani A. wstępuje niepewnie, bocznym wejściem, otwiera
widoki na szczęśliwą przyszłość. Kręte schody, które prowadzą ją na galerię (jest to miejsce uprzywilejowane), symbolizują wijącą się drogę, którą musiała odbyć w przeszłości. Dotarła do punktu, w którym możliwe stało się wewnętrzne przezwyciężenie mrocznych myśli czasu minionego.
 

Śnię często, a moje sny nasycone są różnymi treściami. Jednak dość często widzę kwitnące drzewa owocowe. Wspaniałość kwiecia jest w sennym obrazie jeszcze doskonalsza niż w naturze. Przychodzi mi do głowy, że taki sen o kwitnących wiśniach czy jabłoniach musi mieć jakieś znaczenie. Ale ja widzę po prostu kwitnący sad w jego bogactwie kolorów. 1 to wszystko.

Sny w kolorze są głównie udziałem kobiet. Sen 29-letniego Ernesta H. sugeruje, że jest on mężczyzną o szczególnie bogatym i wrażliwym wnętrzu. Kwitnące drzewa owocowe to wróżba wielkiego szczęścia w miłości. Są one też znakiem potencji i seksu. W podświadomości Ernest jest przekonany, że spełni mu się w życiu to, o czym marzy. Ernest dokładnie wie, do czego dąży. Jednocześnie nie jest mu łatwo. Nie wszyscy w jego otoczeniu rozumieją, co jest ważne w systemie wartości Ernesta, czego pragnie jego serce.
 

Komentarze: